Unit Conditions
| Battery Health | N/A |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | With Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | N/A |
Oppo A17X 3/64GBPre-owned
Navy Blue| official| 64GB
৳7500 Tk
The Oppo A17X features a 6.56-inch display, MediaTek Helio G35 chipset, and a dual rear camera setup with a 50 MP main sensor. It offers a 5000 mAh battery, expandable storage, and runs on ColorOS 12.1 for an efficient performance experience.
Status :
Stock Available
Warranty :
7 days replacement guaranty 6 month service warranty
64GB
3GB
Region:official
specifications
| Display Size | 6.56 inches |
| Display Type | IPS LCD |
| Display Resolution | 720 x 1612 pixels, 269 ppi |
| Dimensions | 163.8 x 75.1 x 8.3 mm |
| Weight | 190 grams |
| SIM | Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| OS | Android 12, ColorOS 12.1 |
| Chipset | MediaTek Helio G35 |
| Network | GSM / HSPA / LTE |
| Memory | 3GB RAM, 64GB storage (microSDXC) |
| Main Camera |
50 MP (wide), 2 MP (depth)
|
| Selfie Camera |
5 MP
|
| Sensors | Fingerprint (side-mounted), Accelerometer, Proximity |
| Battery Info | 5000 mAh, 10W fast charging |
| Other Features / Info | 3.5mm headphone jack, USB Type-C, FM radio |



